akce

sdružení MARYŠKA
náměstí T. G. Masaryka
e-mail: info@maryska.cz
poštovní adresa:
Šunychelská 56, PSČ 735 81
URL: http://www.maryska.cz

Výprava 2014 s gongy, didgeridoo a Navaho flétnami

Ojedinělý hudební zážitek pro vás občanské sdružení Maryška chystá v Bohumíně v měsíci září 2014. Přijměte naše pozvání do farního kostela Narození Panny Marie ve Starém Bohumíně, ve čtvrtek 18. září 2014 od 19 hodin. Vstupné je 250 korun.

Od druhé půlky srpna a po celé září se s námi můžete vydat na výpravu! Britský hráč na gongy Bear Love a Ondřej Smeykal, český hráč na didgeridoo, pořádají další ročník hudebního putování Českou zemí. Výprava spojuje genia loci kulturní krajiny a historické architektury, s akustickou hudbou a meditací. Více než 15 unikátních míst České republiky ( např. Klášter Kladruby, klášter Plasy, renesanční vila Kratochvíle, pacovská barokní kaple) rozezní kolekce obřích gongů (2,2m!) za  doprovodu australského didgeridoo. Jako minulý rok, v některých lokalitách Bear Love nabízí možnost individuální gongové seance.

Letošní 3. ročník bude mít nového člena. Andrew Begay pochází ze severoamerického kmene Navaho, byl vychován tradičním způsobem, je vypravěčem své tradice, výrobcem a hráčem na flétny. V rámci letošní Výpravy jej budete moci poznat jako hudebníka, budete mít možnost si na workshopu pod jeho vedením vyrobit navažskou flétnu, zaposlouchat se do příběhů, tradičně předávaných z generace na generaci.

Koncepce Výpravy spájí instrumentální prvky archaických kultur, zve do nitra zvuku, který vypráví celému tělu pradávné příběhy o nás.

Výpravu lze těžko popsat slovem koncert. Zve nás do elementárního zvukového proudu. Dřevo, kov či přírodniny v podobě nejstarších nástrojů světa nám zvukem nabízí znovuoživení našich dávných zkušeností. Dvouhodinová performance je událostí nejen pro uši. Frekvence nástrojů rezonují, spojují tak hráče s posluchačem i prostorem, společné setkání se stává zážitkem jednoty.

Bear Love se specializuje na zvukové experimenty s obřími gongy, dosahujícími velikosti 2 metrů v průměru. Žije a pracuje v Londýně, rádius jeho působení je po celé Evropě. Krom hudby se zabývá i sbíráním primitivního umění Austrálie, je provozovatelem prodejní sbírky tradičních nástrojů Austrálie.

Ondřej Smeykal, žijící v Praze, po více než 20let rozvíjí hru na australský domorodý nástroj didgeridoo. Původním zaměřením výtvarník však hlavně koncertuje, přednáší, vyučuje. Patří mezi světové inovátory a průkopníky hry na jeden z nejstarších hudebních nástrojů.

Občanské sdružení Maryška

publikováno: , tisknout stránku, zpět