kde nás najdete

bohumínský spolek MARYŠKA
náměstí T. G. Masaryka 939
e-mail: info@maryska.cz
poštovní adresa:
Šunychelská 56, PSČ 735 81
URL: http://www.maryska.cz

Od prvních krůčků k vlastnímu zázemí

Začínali jsme pořady v Kavárně na náměstí T. G. Masaryka. Přes čtyři roky, díky laskavému pochopení majitele baru Tágo pana Z. Horáka, jsme se scházeli v tamním salónku ve druhém patře. Od prosince roku 2004 konečně máme v pronájmu vlastní prostor v místě bývalého květinářství vedle Kavárny na náměstí T. G. Masaryka v Novém Bohumíně.

Slavnostní akt přestřižení pásky se v nově otevřeném Salónu Maryška uskutečnil hned dvakrát. Prvními, kdo si nové prostory prohlédli, byli pozvaní hosté včele se starostou města Ing. Petrem Víchou a místostarostkou Mgr. Věrou Palkovou. Nechyběli také další představitelé kulturních a sportovních subjektů města. První slavnostní přestřižení pásky proběhlo ve čtvrtek 24. února 2005 - chopily se jej místostarostka města Mgr. Věra Palková a členka OS Maryška Kamila Smigová.

Oficiální otevření Salónu Maryška proběhlo o posledním únorovém pátku roku 2005 a přilákalo více než stovku milovníků a přátel bohumínské kultury. Průvodního slova se ujaly členky Maryšky - Nataša Zelková a Květa Mlynkecová. Druhého, oficiálního přestřižení pásky, se společně chopily Kamila Smigová a tehdejší výtvarná vedoucí Salónu Maryška Jiřina Bartečková. "Jsme opravdu rádi, že jsme se po letech dočkali vlastního prostoru. Na jeho zařízení přispěl každý z nás tím, co měl doma. Někteří tady mají půlku obýváku," řekla při slavnostním otevření Salónu Kamila Smigová.

Nové prostory Salónu Maryška při svém otevření nabídly výtvarná díla, sochy, fotografie a publikace, které vznikly v průběhu pětileté činnosti "Maryškovců". Lidé mohli zavzpomínat na jednotlivé ročníky multižánrového festivalu a dřevořezbářského plenéru Léto-kruhy nebo na dva ročníky Maryškova salónu, během kterého vzniklo ojedinělé dílo z ručního papíru "Kniha příštím generacím".

Mrkněte k nám do Salónu virtuálně
virtuální prohlídka sídla sdružení

Maryška, občanské sdružení
náměstí T. G. Masaryka, Nový Bohumín
e-mail info@maryska.cz
GPS: 49°54'11.288"N, 18°21'26.805"E
ukázat místo na mapě

publikováno: , tisknout stránku, zpět