zajímavé osobnosti

PROTAGONISTÉ

Květuše MLYNKECOVÁ, průvodkyně pořadem

Profesí učitelka s originálními nápady se vzdělávání naší mladé generace věnuje 34 let. Květuše Mlynkecová hrála ve třech hrách bohumínského autora Tomáše Mlynkece a účinkovala v řadě čtených pásem. Literaturu má ráda jako takovou, obzvláště si libuje ve čtení té dramatické.

Večery pod palmou

Salonu Maryška vévodí překrásná velká palma, která shůry dohlíží na vše zajímavé, co se v Maryšce a vlastně i tak trochu v Bohumíně děje. V zátiší jejích velkých listů se pravidelně scházíme se zajímavými osobnostmi, které mají k našemu městu vztah. Cyklus „Večery pod palmou“ uvádíme v Salonu Maryška jako měsíčník.

Zveme si obyvatele Bohumína, kteří se mohou představit s čímkoli zajímavým. Těšíme se na sportovce, herce, spisovatele, lékaře, hudebníky, sběratele, vědce a mnohé a mnohé další. Zkrátka a dobře zveme si mezi sebe na kus řeči ty z nás, kteří jsou něčím pozitivní a mají nám ostatním co sdělit. Příjemné povídání „pod palmou“ prokládáme živou muzikou. Pořadem provází Květuše Mlynkecová.

Smyslem projektu s názvem Večery pod palmou je představit široké veřejnosti známé osobnosti, které se nějakým způsobem proslavily a zároveň lidi z Bohumínska, kteří se věnují stejnému oboru činnosti, ale zatím nejsou natolik známí, ale jsou také velice nadaní a výjimeční. Akcí se budou účastnit osobnosti z veřejného života a jako další host bude přizván občan Bohumína, který něčím zajímavým může oslovit diváky. Tento člověk bude charakteristický tím, že má např. zajímavého koníčka, zajímavý osud a celkově může být morálním vzorem pro ostatní.

Záměrem projektu je povzbudit diváky v jejich malomyslnosti. Ukázat jim, čím žijí jejich sousedi, v čem vynikají a jak mají blízko ke známým osobnostem, které budou hosty pořadu. Může tak dojít k posílení příslušnosti k regionu, kde bydlí i ke zvýšení sebevědomí, hlavně u mladých lidí, kteří chtějí v životě něčeho výjimečného dosáhnout.

Pod palmou se spisovatelkami a Dívkou Bohumína
akce, vloženo 24. května 2013

Večer pod palmou spojí múzy a mladou všestrannost
tisková zpráva, 23. dubna 2013

Historici pod palmou s Novým Bohumínem
fotogalerie, 26. října 2012

Režisér Miloš Zábranský besedoval a putoval Bohumínem
tisková zpráva, 3. července 2012

Režisér Miloš Zábranský v Bohumíně „pod palmou“
tisková zpráva, 15. června 2012

O snech, zálibách a Bohumínu „pod palmou“ v Maryšce
tisková zpráva, 1. června 2012

Tři bohumínští patrioti se setkají „pod palmou“
tisková zpráva, 11. května 2012

Tři ženy - tři osobnosti se sejdou v Maryšce „pod palmou“
tisková zpráva, 12. dubna 2012

Večer pod palmou … Když se sejdou dva meteorologové-amatéři
tisková zpráva, 30. března 2012

Večer pod palmou věnovaný historii Bohumína
tisková zpráva, 30. března 2012

Večer pod palmou protkaný historií Bohumína
tisková zpráva, 23. března 2012

Večer pod palmou s Dagmar Čížovou a jejími hosty
tisková zpráva, 9. února 2012

Něžnost se potkala se sílou pod palmou
tisková zpráva, 3. února 2012

Lednový Večer pod palmou na téma něžnost a síla
tisková zpráva, 9. ledna 2012

Večer pod palmou na téma Jak se žije v muzikantské rodině - FOTO
fotogalerie, 9. prosince 2011

Večer pod palmou na téma život v muzikantské rodině
tisková zpráva, 25. listopadu 2011

Herec Jaroslav Dušek „pod palmou“ v Maryšce
tisková zpráva, 14. listopadu 2011

Večer pod palmou Speciál s Jaroslavem Duškem
tisková zpráva, 31. října 2011

Jak se žije cizincům u nás a nám v cizině? - FOTO
fotogalerie, 28. října 2011

Večer pod palmou na téma my v cizině a cizinci u nás
tisková zpráva, 17. října 2011

Večer pod palmou na téma umění a sport
fotogalerie, 23. září 2011

Zářijový Večer pod palmou na téma sport a umění
tisková zpráva, 14. září 2011

Nadace OKD podpoří cyklus Večery pod palmou
tisková zpráva, 23. června 2011

Tři generace pod palmou a téma divadlo, film, televize
tisková zpráva, 10. června 2011

Večer pod palmou na téma divadlo, film, televize
tisková zpráva, 23. května 2011

Když mají co říct aneb začaly Večery pod palmou
tisková zpráva, 5. května 2011

Na kus řeči pod palmou ... s Květuší Mlynkecovou
tisková zpráva, 5. května 2011

FOTOGALERIE: Večery pod palmou - 1. díl, čtvrtek 5. května 2011
fotogalerie, 6. května 2011

Večery pod palmou se zajímavými osobnostmi
tisková zpráva, 29. dubna 2011

Pod palmou se spisovatelkami a Dívkou Bohumína
Dámskou jízdu nabídl květnový Večer pod palmou. Cyklus, ve kterém představujeme sportovce, herce, spisovatele, lékaře, hudebníky, sběratele, vědce a mnohé další osobnosti veřejného života přímo z Bohumína i z daleka, uvítal dvě spisovatelky a jednu velmi talentovanou mladou slečnu. Večer moderovala Květuše Mlynkecová. Pozvání občanského sdružení Maryška hosté přijali ve čtvrtek 23. května. (foto)

Historici pod palmou s Novým Bohumínem
Říjnový večer jsme věnovali historii Nového Bohumína na přelomu 19. a 20. století, životu obyvatel, architektuře. Hostem Večera pod palmou byl historik, cestovatel, učitel a ředitel školy Jan František Teister, rodák z Bohumína. Spolu s ním usedl „pod palmu“ historik-amatér, Bohumíňák Eduard Beneš, jeden z autorů výstavy historických fotografií Nového Bohumína. Moderovala Květuše Mlynkecová. (foto)

Miloš Zábranský besedoval a putoval Bohumínem
Uznávaný režisér Miloš Zábranský si prošel Bohumín a navštívil jeho zajímavá zákoutí. Do Bohumína ho přilákala talkshow Večery pod palmou v Salonu Maryška, kde byl hostem. Členové a přátelé občanského sdružení Maryška Miloši Zábranskému ukázali také kříž, který v Bohumíně osobně zhotovil v roce 2001 a dnes se nachází na čestném místě ve Starém Bohumíně. (foto)

O snech, zálibách a Bohumínu „pod palmou“
Další zajímavé osobnosti Bohumína uvítali fanoušci pravidelného cyklu Večery pod palmou v Salonu Maryška. Květnové vydání originální talkshow nabídlo témata školství, Sokol, historie, příroda, vojenské sruby a hlavně - zapálení pro věc a patriotismus k Bohumínu. Hosty Maryšky byli Pavla Skokanová, Jiří Spáčil a Pavel Bílek. Pořad moderovala Květuše Mlynkecová a doprovázeli místní hudebníci. (foto)

Tři ženy, tři osobnosti - pod palmou v Maryšce
Tři ženy, tři osobnosti, tři rodačky z Bohumína. Další díl originální talkshow Večery pod palmou představil zajímavou trojici, kterou spojují kořeny s městem na soutoku Odry s Olší. Lékařka, šéfka divadla a úspěšná regionální knihovnice se potkaly v Salonu Maryška ve čtvrtek 26. dubna. Večer pod palmou moderovala Květuše Mlynkecová. Partnery akce byli město Bohumín a Nadace OKD. (foto)

Večer pod palmou protkaný historií Bohumína
Neotřelou výpravu do historie Bohumína i osudů lidí, kteří se zajímají o historii města, nabídl březnový díl originální bohumínské talkshow Večery pod palmou. Hosty Salonu Maryška byli historička umění Miroslava Gregorová, kronikář Bohumína Zdeněk Veselý a majitel historického objektu „Myslivna“ ve Starém Bohumíně Marek Noga. Pořadem provázela Květuše Mlynkecová. (foto)

Něžnost se potkala se sílou pod palmou
Něžnost a sílu spojilo lednové vydání originální bohumínské talkshow Večery pod palmou. Sílu zastupovali úspěšní vzpěrači, něžnost pak talentovaná mladá fotografka. Večer pod palmou proběhl v Salonu Maryška ve čtvrtek 26. ledna. Partnery talkshow byli Město Bohumín a Nadace OKD. „Pod palmou“ se sešli zástupci hned několika vzpěračských generací. Bohumínské siláky doplnila něžná žena, fotografka Kamila Hojníková.

Večer pod palmou na téma život v muzikantské rodině
Hudební byl prosincový díl bohumínské talkshow Večery pod palmou. V Salonu Maryška se pod skutečným palmovým listím sešla rozvětvená muzikantská rodina Kachlových a Kokyových z Bohumína. Moderátorka Květuše Mlynkecová nabídla téma „Jak se žije v muzikantské rodině“. Hlavním hostem byla Tereza Kachlová, mladá talentovaná zpěvačka a hudebnice z Bohumína. (foto)

Herec Jaroslav Dušek „pod palmou“ v Maryšce
Do posledního místa zaplněný Salon Maryška uvítal vzácného hosta. O životě, divadlu, ekologii i pomoci chudým si s šedesátkou posluchačů povídal Jaroslav Dušek. Výborný improvizátor a osobitý herec přijal pozvání do bohumínské talkshow Večery pod palmou. Od Maryšky získal Jaroslav Dušek na památku čerstvou mouku namletou v historickém mlýně v polském Tworkówě, který je stále funkční. (foto)

Říjnový Večer pod palmou na téma my v cizině a cizinci u nás
Jak se cizincům žije u nás a jak se nám žije v cizině? Takové téma nabídne říjnové vydání bohumínské talkshow s názvem Večery pod palmou. Ve čtvrtek 27. října budou našimi hosty Nina Kriutschková původem z Ruska, Angličan Peter Toth a Libuše a Jakub Kotasovi, kteří několik let žili v USA. Večerem provází moderátorka Květuše Mlynkecová. Partnery cyklu jsou Nadace OKD a město Bohumín. (foto)

Zářijový Večer pod palmou na téma umění a sport
Sport a umění se potkají v zářijovém vydání originální bohumínské talkshow Večery pod palmou. Pozvání do Salonu Maryška přijali taneční choreografka Lenka Krčová, slavný brankář Pavel Srníček a fotograf a horolezec Petr Pepe Piechowicz. Všichni tři jsou bohumínští rodáci a „pod palmou“ se sejdou ve čtvrtek 22. září v 18.30 hodin. Partnery cyklu jsou Nadace OKD a město Bohumín. (foto)

Večer pod palmou na téma divadlo, film, televize
Divadlo, rozhlas, televize, film. Tyto profese spojují hosty, kteří přijali pozvání k besedě v rámci cyklu Večery pod palmou. Hlavním hostem originální bohumínské talkshow bude Luděk Eliáš, herec, režisér, divadelní principál. Vedle něj usedne televizní dramaturg Vladimír Štvrtňa a budoucí režisérka a kameramanka Lenka Glisníková. Přijďte na kus řeči do Salonu Maryška ve čtvrtek 9. června od 18.30 hodin. (foto)

Večery pod palmou ... prvním hostem je herec Vladimír Polák
Historicky prvním hostem cyklu Večery pod palmou je ostravský herec Vladimír Polák. Narodil se v roce 1977. Studoval ostravskou konzervatoř (1991-1995) pod vedením profesorky hlavního oboru Alexandry Gasnárkové. Od roku 1995 působí ve Státním divadle Ostrava, dnešním Národním divadle moravskoslezském. Vladimíra Poláka uvítáme v Maryšce ve čtvrtek 5. května od 18.30 hodin. (foto)

publikováno: , tisknout stránku