autorská tvorba

sdružení MARYŠKA
náměstí T. G. Masaryka
e-mail: info@maryska.cz
poštovní adresa:
Šunychelská 56, PSČ 735 81
URL: http://www.maryska.cz

ukázky autorské prózy na březen

Zuzana Voznicová

Pavouček Máček
KAPITOLA 12 - KONEC

Teď už mohl Máček žít dál spokojeně. Když se vracel z pole do lesa u srdíčka ho trochu píchlo při vzpomínce na Pecičku, ale věděl, že i tady doma, ho nějaká podobná Pecička čeká a že ji dříve nebo později najde a budou žít spolu spokojeně až do smrti.
A tak se i stalo. Hned následující jaro potkal krásnou pavoučici Sametku, která měla oči šedivé, jak za setmění a hřbet tak hladký a třpytivý jako byly jeho moruší nitky. Do jejích očí, a nejen do nich, se Máček bezhlavě zamiloval a v létě už měli se Sametkou nádhernou svatbu. Pozvali celou rodinu a hodovali po dva dny. Máčkovi a Sametce zářily oči samým štěstím a všichni v lese věděli, že to je veliká láska, která se jen tak nevidí. Hned následující jaro pak z té veliké lásky přišlo na svět tucet pavoučků. Prvorozené dcerušce dali Máček a Sametka jméno Pecička.
Po mnoho let pak ještě z jara, když odkvétaly pampelišky, přivazoval Máček na jejich chmýří lísteček z borůvčí. Na něj napsal krátký vzkaz a doufal, že dorazí až do zahrad paní královny v daleké Číně a že si možná najde cestičku až k Pecičce, která jej nalezne a přečte, aby o něm měla alespoň nějaké zprávy.
Odpověď nikdy nepřišla zpátky, ale Máček věděl, že všechno je jak má být. Vždyť každý na světě má své místo právě tam, kde nalezne domov, do něhož patří

TIP: mrkněte se ukázky autorské poezie
stránky věnované autorské tvorbě

publikováno: , tisknout stránku, zpět