Malíř a grafik Pavel Oparty oslavuje tvůrčí patnáctku

Hvězdy první republiky Vlasta Burian a Lída Baarová, hlas Ostravy Věra Špinarová nebo třeba osudem zmítané ženy Iveta Bartošová a Jiřina Švorcová. Nejen jejich portréty budou mít premiéru v Salonu Maryška na výstavě obrazů a grafik nazvané „15“. Malíř, grafik a fotograf Pavel Oparty z Bohumína ji připravil k 15. výročí své tvůrčí kariéry.

Před patnácti lety Pavel Oparty namaloval svůj první oficiální obraz. Polokulaté výročí připomene výstavou, na které představí dosud galerijně nevystavované kousky a čtyři plátna budou mít premiéru zcela, ještě je nikdo nikdy neviděl veřejně. Prezentaci doplní grafiky letošní sezóny a cyklus Zodiac 2018.

„Součástí výstavy tentokrát nebudou fotky, i když fotím moc rád. Vsadil jsem na obrazy doplněné grafikou, protože s obrazy jsme před patnácti lety začínal. Mám moc rád například menší obraz tvořený pastelem, na kterém je zpěvačka Věra Špinarová. Myslím, že si ho oblíbí i návštěvníci výstavy, stejně jako portréty hvězd prvorepublikového filmu,“ těší se malíř, grafik a fotograf Pavel Oparty.

Výstava probíhá od 18. září do 23. října 2018 v Salonu Maryška, otevřeno vždy v úterý a ve čtvrtek od 15 do 18 hodin.

Studio B: Výtvarník Pavel Oparty a jeho patnáct tvůrčích let
video, TIK Bohumín, 22. září 2018

 
 

 
 
(c) 2016 bohumínský spolek Maryška a Lukáš Kania