První dáma bohumínské fotografie vystavuje v Maryšce

Iveta Mutinová, první dáma bohumínské fotografie, v březnu a květnu vystavuje v Maryšce. Rodačka z Ostravy žijící v Bohumíně, členka ostravského fotoklubu, zve na výstavu černobílých fotografií pod názvem „Zapomenutá minulost“ zpestřenou malým fotografickým cyklem „Lokomotiva“.

Vernisáž proběhla v kulturním Salonu Maryška na náměstí T. G. Masaryka v Bohumíně v pátek 6. března v 17 hodin. Úvodní slovo nabídl fotograf Ladislav Pekárek, o hudební doprovod se postaral Jaroslav Holeš.

Fotografování se Iveta Mutinová věnuje více než 20 let. Od roku 2007 je členkou fotoklubu Ostrava, kde se aktivně zúčastňuje společných projektů a výstav. „Cyklus snímků, který představím v Salonu Maryška, vznikl v roce 2003 jako absolventská práce při studiu na Lidové konzervatoři Ostrava obor výtvarná fotografie. Od té doby byl již mnohokrát vystaven v různých městech a výstavních síních. Jako například v Mostech u Jablunkova, v Dolní Lomné či v Petřvaldě u Ostravy. V současné době je do konce února výstava k vidění v galerii návštěvnického centra v Novém Jičíně,“ říká Iveta Mutinová.

Iveta Mutinová fotografie tvoří stále jen a výhradně klasickou metodou ve fotokomoře, a tuto svou dovednost využívá a předává mladé generaci při vedení fotokružku v Domě dětí a mládeže Fontána Bohumín.

Výstava bude v Salonu Maryška k vidění v březnu a pak po uvolnění koronavirových opatření, tedy od 11. do 31. května vždy v úterý a ve čtvrtek od 15 do 18 hodin.

foto z vernisáže: Ladislav Pekárek a spol.

 
 

 
 
(c) 2016 bohumínský spolek Maryška a Lukáš Kania