Za uměním do výkladní skříně, v Bohumíně vystavují přes okno

Až půjdete kolem kulturního Salonu Maryška na náměstí T. G. Masaryka, zastavte se u jeho výkladu. Uvidíte tam nejnovější práce místních malířů. Spolky Bart a Maryška uvádějí „proměnnou výstavu“ Sklíčka dotyků aneb umění ani v době covidové nemlčí.

Výtvarníci chtějí i v době ne příliš kulturním aktivitám nakloněné dát veřejnosti najevo, že „Když mluví nemoci, Múzy mlčí“ v Bohumíně rozhodně neplatí. „Chtěli bychom tímto počinem zlepšit náladu mezi lidmi a podotknout, že tvořit nebo smysluplně cokoli dělat je možné v každé době,“ říká Vladimír Pustowka, předseda bohumínského spolku Bart.

Jako první představuje svou práci členka ateliéru Bart Jana Sosnová. Její obrazy můžete ve výkladu vidět až do 18. listopadu, pak se na tom samém místě objeví práce dalších autorů. Vystavovaná díla se budou měnit přibližně ve čtrnáctidenním cyklu.

Doba covidová zhatila plány, které kulturní Salon Maryška chystal na podzim. „Měli jsme a máme připravené výstavy, ale v aktuální situaci je bohužel nemůžeme pořádat. Jsem proto velmi ráda, že se společná myšlenka Maryšky a Bartu ujala a můžeme se na krásné obrazy podívat alespoň přes okno,“ uvedla Kamila Smigová, předsedkyně spolku Maryška.

 
 

 
 
(c) 2016 bohumínský spolek Maryška a Lukáš Kania