Rozhovory Vladimíra Pustówky s osobnostmi spjatými s městem

Mořeplavec Richard Konkolski, herečka Tereza Bebarová, choreografka Lenka Krčová nebo třeba přední osobnost v oboru diabetologie Alexandra Jirkovská či loutkoherečka Jarmila Hájková. Dvanáct významných osobností z kulturní sféry, které jsou neodmyslitelně spjaty s Bohumínem, představuje nová kniha autora Vladimíra Pustówky. Publikace vychází v nákladu 300 kusů a k dostání bude od října 2021 (po slavnostním křtu) v Salonu bohumínského kulturního spolku Maryška, cena bude 300 korun.

„Jde o výběr osobností, do jejichž života Bohumín výrazně zasáhl. Někteří se tu narodili, jiní sem přišli později kvůli studiu či práci. Všichni jsou naprosto úžasní a dobrosrdeční lidé, kteří mi ve všem ochotně vyšli vstříc," líčí Vladimír Pustówka. Třiapadesátiletý Vladimír Pustowka je výtvarník, ilustrátor a předseda uměleckého spolku Bart Bohumín. Dlouhá léta pracuje jako redaktor podnikových novin.

Na vydání knihy se podílela celá řada známých bohumínských jmen. Titulní fotografii pořídil významný lezecký fotograf Petr Pepe Piechowicz, o finální vzhled přebalu se zasloužila spisovatelka a překladatelka Alena Mrázová a dlouholetá knihovnice Jana Leparová. Poslední jmenovaná dala celé publikaci společně s Kamilou Smigovou, Dagmar Fialovou a Táňou Kaizarovou končenou podobu, s asistencí zkušeného vydavatelství zastoupeného Leonardem Fulneczkem. Kniha vychází v edici spolku Maryška ve spolupráci s vydavatelstvím Oficyna Halegg, a to v nákladu 300 kusů.

Kniha bude k dostání výhradně v salonu bohumínského kulturního spolku Maryška od října 2021. Na vydání knihy přispělo město Bohumín. Slavnostní křest je naplánovaný na 29. září v secesním domě Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně.

s využitím text -yak-, foto: Jana Končítková

 
 

 
 
(c) 2016 bohumínský spolek Maryška a Lukáš Kania