Úspěšná edice e-knih z Bohumína pokračuje dalším titulem

E-knihy z edice bohumínského spolku Maryška se těší oblibě. Dosud si je stáhlo přes 11 tisíc uživatelů. V nabídce jsou pohádky pro děti, skutečné životní příběhy, poezie i historický román. Čtenářsky nejúspěšnějším titulem je Mimi z Nového Bohumína, skutečný příběh židovské dívky, která přežila holocaust.

První e-knihu spolek Maryška vydal v prosinci 2017. Od té doby se nabídka rozšířila na 7 titulů, z toho 5 je ke čtení zdarma. Celkem tituly zaujaly čtenáře v 31 zemích světa. Letos přibude další publikace, elektronická verze knihy „Na křídlech vzpomínek“ přibližující osudy letců RAF za 2. světové války, kteří pocházeli z našeho regionu.

„Ukazuje se, jak velký dosah mohou mít e-knihy, třebaže vydávané v malém regionálním vydání, díky jejich přístupnosti prakticky kdekoliv a kdykoliv. Stačí vhodné zařízení, jako je čtečka, mobil nebo tablet, a čas pro čtení,“ říká editorka e-knih Táňa Kaizarová ze spolku Maryška. Čtenáři si můžou e-knihy z Bohumína najít v Google Books na adrese Knihy Google, https://books.google.cz/ a taky na www.maryska.cz.

E-knihy spolku Maryška evidují 11 383 stažení. Nejúspěšnějšími tituly jsou životní příběh Mimi z Nového Bohumína (5631 stažení) a humoristická „prknonovela“ bohumínské autorky Heleny Vambleki Červenkové Kdo má židli, bydlí (1743 stažení). „Když srovnáme například roky 2018 a 2019, pak meziroční nárůst byl skoro o tři tisíce stažení. Velmi nás těší, že čtenáře nabídka zaujala a zároveň je to motivace dále ji rozšiřovat,“ říká Táňa Kaizarová.

Nejvíce stažení bohumínských e-knih je čtenáři z České a Slovenské republiky, přes 11 tisíc. Na třetím místě pomyslné hitparády se překvapivě umístila Indie s 51 staženími. Následují například Velká Británie, Rusko, Řecko, Holandsko či Německo.

E-knihy spolku Maryška ve statistických číslech
zveřejněno 6. ledna 2022

 
 

 
 
(c) 2016 bohumínský spolek Maryška a Lukáš Kania