Bohumín očima Grodkovanů na 60 originálních fotografiích

Bohumín očima Grodkovanů. Šedesát snímků, pořízených členy fotoklubu z polského města Grodkov, je k vidění v bohumínském kulturním Salonu Maryška do 21. dubna. Výstavní síň najdete na náměstí T. G. Masaryka v Novém Bohumíně (vedle kavárny).

„Fotografie jsou velmi povedené. Nabízejí nám dobře známé motivy Bohumína, ale zajímavými či chcete-li jinými pohledy,“ říká předsedkyně spolku Maryška Kamila Smigová. Výstavu můžete vidět vždy v úterý a ve čtvrtek od 15 do 18 hodin a v době konání akcí.

V závěru výstavy v Bohumíně plánují fotografové z českého Bohumína a polského Grodkova společný workshop spojený s výměnou zkušeností a debatou. „Na vernisáži jsme členy klubu nemohli uvítat, protože byli v tu dobu plně zaměstnáni pomocí ukrajinským uprchlíkům. Historicky je Grodkov rodinnými vztahy navázán na Lvov a v těchto dnech přicestovalo do Polska za příbuznými mnoho lidí, aby u nich našli azyl,“ upřesnila Kamila Smigová.

Výstava vznikla v rámci mikroprojektu s názvem „Polsko-české procházky. Prohlídka Grodkova a Bohumína“, který je financován z Fondu mikroprojektů v Euroregionu Praděd. Žadatelem projektu je Městská knihovna v Grodkově a partnerem projektu je Polský kulturně-osvětový svaz v Bohumíně-Skřečoni.

foto: Jana Leparová a Diana Chorvatovičová

Bohumín očima Grodkovanů, zveme na výstavu fotografií
zveřejněno 28. února 2022

 
 

 
 
(c) 2016 bohumínský spolek Maryška a Lukáš Kania