V Maryšce se sešly fotokluby z Bohumína a polského Grodkówa

Maryška podporuje komunitní projekty a nápady. Poslední den výstavy „Bohumín očima Grodkowanů“ se stal prvním dnem začátku spolupráce Fotoklubu Bohumín a členů polského fotoklubu při Centru kultury a rekreace v Grodkówě.

Výstava vznikla v rámci mikroprojektu s názvem „Polsko-české procházky. Prohlídka Grodkówa a Bohumína“. Žadatelem projektu byla Městská knihovna v Grodkówě a partnerem projektu je Polský kulturně-osvětový svaz v Bohumíně-Skřečoni. Po instalaci výstavy ve skřečoňském PZKO byla výstava zapůjčena našemu spolku. A zde vznikla myšlenka spojit oba fotokluby.

Šestičlenná polská delegace, zahrnující pořadatele výstavy a grodkowské fotografy, se seznámila s aktivitami Fotoklubu Bohumín prostřednictvím video prezentace člena klubu Ladislava Pekárka. „Hosté z Polska byli velmi milí, zvídaví a zajímali se, o fotoklub i o Bohumín. Setkání doprovázela úžasná atmosféra,“ podotkla Kamila Smigová, předsedkyně spolku Maryška.

Na výměnu zkušeností nebylo tolik času, kolik by si přáli, proto se čeští i polští fotografové dohodli na dalším setkání, tentokrát v Grodkówě. Výstavu a setkání v Maryšce podpořilo město Bohumín.

text a foto: Jana Leparová

 
 

 
 
(c) 2016 bohumínský spolek Maryška a Lukáš Kania