JINA v Maryšce našlapuje zlehka, s několika generacemi

Čtyři v jednom. Zajímavou výstavu „JINA: Našlapuj zlehka“ můžete do 29. listopadu vidět v kulturním Salonu Maryška na náměstí T. G. Masaryka (vedle kavárny). Čtyři autoři tří generací zde vystavují obrazy vzniklé nejrůznějšími výtvarnými technikami a také fotografie.

„Sešla se nám krásná rodinná koláž,“ uvedla na vernisáži Kamila Smigová, předsedkyně spolku Maryška. Obrazy v galerii vystavuje Jana Vohníková (JINA) se svou tříletou dcerou Justýnou, fotografie nabízí sestra Jany Natálie Pacolová a jejich dědeček Josef Baláž má v Maryšce koutek s perokresbami a kresbami tuší.

Hlavním pilířem první výstavy nové sezóny v Maryšce je JINA. Její dílo nabízí snový a nenapravitelný romantický pohled na svět. Nevyčerpatelným zdrojem inspirace je pro autorku příroda, kterou ráda obohacuje o prvek ornamentu. „Obrazy jsem doplnila svými verši. Jde o intimní zpověď o láskách, smutcích i radostech mladé ženy,“ řekla JINA.

Malířka, která má prostřednictvím dědečka Ludvíka Brychty vazbu na Bohumín, žije v Třinci. Věnuje se akvarelu ve spojení s linorytem, tužce, akrylu i kombinovaným technikám. „Zajímavostí výstavy je obrázek, který namalovala autorčina tříletá dcera Justýnka. Rodinný kruh je tak kompletní, zastoupený všemi generacemi,“ upozornila na zajímavost Kamila Smigová.

Výstavu „JINA: Našlapuj zlehka“ můžete v Salonu Maryška vidět vždy v úterý a ve čtvrtek od 15 do 18 hodin a v době konání kulturních akcí.

Pozvánka na výstavu "Jina: Našlapuj zlehka"
zveřejněno 17. září 2022

foto: Jana Leparová a Lukáš Kania

 
 

 
 
(c) 2016 bohumínský spolek Maryška a Lukáš Kania