První výstava nového roku, Vladek: Obyčejná zvířata

Vladek: Obyčejná zvířata. Bohumínský spolek Maryška uvádí výstavu obrazů autora, jehož nevyčerpatelným zdrojem inspirace je příroda. Vladek, jak mu všichni říkají, maluje zvířata taková, jakými opravdu jsou.

Vernisáž výstavy proběhne v Salonu Maryška v úterý 17. ledna od 16 hodin, obrazy můžete vidět do konce března vždy v úterý a ve čtvrtek od 15 do 18 hodin.

„Pan Vladislav Warzeszka maluje v dílně, která mu zároveň slouží jako ateliér. Maluje hlavně v zimě, kdy se nemusí tolik věnovat zahrádce a opečovávání domu. Výstava v Salonu Maryška je jeho vůbec první v životě. Pana Vladka přesvědčila rodina, že teď je ten správný čas. Jsme moc rádi, že můžeme být u toho,“ uvedla Kamila Smigová, předsedkyně spolku Maryška.

Vladislav „Vladek“ Warzeszka, ročník 1956, narozen v Bohumíně. Vyrůstal v Šunychlu, kde bydlí dodnes. Přírodu, která ho obklopovala, maluje od dětství. Když chodil v Novém Bohumíně do školy, bavila ho nejvíc výtvarná výchova. Tamní učitel dokonce zval do hodin akademického malíře. Panu Vladkovi malba učarovala, a je s ním jako koníček celý život. Přes knihy a cestopisy se dostal k malbě cizokrajných zvířat, a nejen jich. Maluje akvarel, olej.

FOTOGALERIE: Vladek ze Šunychlu zavádí do místních zákoutí i za exotickými zvířaty
zveřejněno 17. ledna 2023

Pozvánka na výstavu "Vladek: Obyčejná zvířata"
zveřejněno 7. ledna 2023

Profil autora výstavy "Vladek: Obyčejná zvířata"
zveřejněno 7. ledna 2023

 
 

 
 
(c) 2016 bohumínský spolek Maryška a Lukáš Kania