24 zločinů a mordů Ostravska v knize Ivany Žákové z Bohumína

Žádný seriál, film ani román. Skutečnost. Čtyřiadvacet případů, včetně těžkých mordů, sepsala do své knižní prvotiny Ivana Žáková-Zelinová z Bohumína. Novinářka, která řadu let působila v titulech Ostravský večerník, Dar, Expres či Blesk, knihu „Skutečné zločiny na Ostravsku“ představí v Salonu Maryška.

Kriminalistická historie ostravského regionu je výjimečně bohatá na mrazivé události. „Pokud máte pro strach uděláno, vydejte se na cestu do temnot lidské duše. Ale pozor, tahle stezka vede hlouběji, než si umíte představit,“ uvedla ke knize autorka. Ivana Žáková-Zelinová ji doplnila řadou autentických černobílých fotografií, nechybí zajímavosti ze soudních síní i různé kuriozity z podsvětí.

Ivana Žáková-Zelinová se narodila a působí na severu Moravy, přímo v rázovitém ostravsko-karvinském regionu. Od svých osmnácti let je novinářkou, a mimo jiné také autorkou projektu Skutečné zločiny – v magazínech již více než deset let předkládá čtenářům zločiny, které otřásly Českou republikou.

Beseda s autorkou proběhne v bohumínském Salonu Maryška (na náměstí TGM, vedle kavárny) ve čtvrtek 9. března od 17 hodin. Po besedě následuje autogramiáda.

Skutečné zločiny na Ostravsku představí novinářka Ivana Žáková
zveřejněno 22. února 2023

foto: Lukáš Kania

 
 

 
 
(c) 2016 bohumínský spolek Maryška a Lukáš Kania