Záhady na dosah ruky s Arnoštem Vašíčkem v Bohumíně

Záhady na dosah ruky. Besedu s nejznámějším českým záhadologem Arnoštem Vašíčkem uvádí kulturní Salon Maryška v centru Bohumína ve čtvrtek 23. března od 17 hodin. Řeč bude o fascinujících tajemstvích české historie, od magických rituálů v temném pravěku po nejnovější důkazy o UFO, slibuje autor.

Večer s Arnoštem Vašíčkem navazuje na knihu „Záhady na dosah ruky“, která je (samostatným) pokračováním úspěšných titulů Labyrint záhad a České tajemno a přináší další fascinující domácí záhady.

Dějiny jsou plné událostí, které se navzdory vědeckému zkoumání doposud nepodařilo uspokojivě vysvětlit, a které nás provokují svou tajemností. „Záhadné archeologické nálezy, podivné záznamy v kronikách a také tajuplné okamžiky v životě některých proslulých osobností naznačují, že minulost je daleko vzrušivější, než si vůbec dovedeme představit a vybízejí nás k novému pátrání,“ píše se v anotaci ke knize.

Arnošt Vašíček (1953). Cestovatel, badatel, spisovatel a v neposlední řadě dobrodruh, obdařený fantazií a dedukčními schopnostmi. Při svých výpravách za neodhalenými tajemstvími naší planety navštívil již více než 80 zemí na pěti kontinentech a také četné ostrovy v Tichomoří a v Indickém oceánu. Předmětem jeho zájmu byly a jsou především nerozluštěné archeologické nálezy, nevysvětlitelné úkazy a tajemné jevy, utajované rituály a legendy.

Vstupné na besedu je 50 korun. Salon Maryška najdete v centru Bohumína, na náměstí T. G. Masaryka (galerie vedle kavárny na náměstí).

Záhady na dosah ruky - záhadolog Arnošt Vašíček zavítá do Bohumína
zveřejněno 22. února 2023

 
 

 
 
(c) 2016 bohumínský spolek Maryška a Lukáš Kania