Krojovanky s vůní levandule, Maryška pořádá vánoční minijarmark

Za tipy na vánoční dárky do Salonu Maryška v centru Bohumína. Rukodělné výrobky s vůní levandule a taky starší dekorativní předměty a poklady z truhlic našich babiček a mnohé další pořídíte v galerii vedle kavárny, ve středu 13. a ve čtvrtek 14. prosince od 9 do 18 hodin.

Látky ve fialové barvě, zdobené krajky a stuhy stejného odstínu, jehly, nitě. Salon Maryška se v listopadu opět proměnil v malou šicí a kreativní manufakturu. Krojovanky, tvůrčí skupina žen spolku Maryška, se nechala unášet na vlně a vůni levandule. „Letos jsem narazila na malou rodinnou farmu Bylinky od Jezinky z Horní Líštné na Třinecku, která pěstuje levanduli. Slovo dalo slovo, navázali jsme spolupráci a inspirovalo nás to k ruční tvorbě,“ popsala okolnosti námětu krojovanka Ludmila Uhrová.

Pod rukama kreativních žen vznikly originální panenky aneb levandulové voňky v nevšední podobě. Pro postavičky, vyplněné sušenou levandulí, Krojovanky našily malé šaty i čepce ze zdobené krajky. „Postavičky jsou poměrně malé, takže to byla titěrná práce, ale na to jsme vzhledem k mnohaletému šití bohumínských krojů a vyšívaní detailů zvyklé,“ prohodila s úsměvem Ludmila Uhrová.

Levandulové voňky, mýdla, esence, oleje a taky starší dekorativní předměty a poklady z truhlic našich babiček, starší hračky, a mnohé další. Nápadité vánoční dárky zakoupíte na vánočním minijarmarku v Salonu ve středu 13. a ve čtvrtek 14. prosince od 9 do 18 hodin. Výtěžek podpoří činnost Krojovanek.

foto: Lukáš Kania

 
 

 
 
(c) 2016 bohumínský spolek Maryška a Lukáš Kania