Ze starých kravat v Bohumíně šijí motýlky pro psí obojky

Opuštění pejsci a fenky z bohumínského psího útulku si užívají roli modelů a modelek. Tvůrčí ženy ze spolku Maryška pro ně šijí nápadité motýlky na obojky, takto vyšňoření pózují fotoaparátu pro snímky do nabídek k adopci. Motýlci vznikají ze starých pánských kravat, Krojovanky fandí udržitelné módě.

Krojovanky ze spolku Maryška sáhly do skříní a šuplíků, oslovily kamarády. Sesbíraly staré a již nenošené pánské kravaty a daly se do šití. Mimochodem, z kravat už si spíchly i originální tašky nebo batůžek. „Kravatu rozebereme, rozžehlíme, nastříháme dle potřeby. Trocha vize, zručnosti, nápadu, a motýlek je na světě,“ poodhalila recyklaci kravat v režii Krojovanek jejich členka Martina Bočková.

Zásob je dost, proto sbírku materiálů Krojovanky ani nevyhlašovaly. Tvůrčí skupina dosud zhotovila několik desítek originální psích motýlků v různých velikostech tak, aby slušely malým „gaučákům“ i urostlým křížencům. „Mám zvířata ráda, proto jsem neváhala ani minutu pomoci dobré věci. Když jsem o nápadu od zástupců místního psího útulku slyšela poprvé, hned jsem se do kreativní výzvy nadchla,“ podotkla hlavní autorka ideových námětů motýlků Jana Suchánková, která klade důraz na barevnost a pestrost motivů.

První kusy už pracovníci útulku vyzkoušeli pro focení snímků, které propagují pejsky k adopci. S výsledkem jsou nadmíru spokojeni. S motýlky se psí ošetřovatelé inspirovali na internetu a sociálních sítích. „Hledám cesty, jak naše útuláčky co nejvíce zviditelnit. Cokoli, co zaujme lidské oko, třeba právě motýlek na šik pejskovi, je fajn,“ podotkla Radka Matonogová z Psího útulku Bohumín.

„Kreativní výzvy naše Krojovanky milují. Navíc, když můžeme pomoci dobré věci máme o to větší radost. Ošetřovatelé v našem městském psím útulku dělají své poslání srdcem, s láskou k němým tvářím, často na úkor svého vlastního času. Až si trochu myslím, že to jako společnost ani neumíme dost dobře docenit,“ zakončila Kamila Smigová, předsedkyně spolku Maryška.

Ze starých kravat šijí módní motýlky pro pejsky
TIK Bohumín, 11. května 2024

 
 

 
 
(c) 2016 bohumínský spolek Maryška a Lukáš Kania