Léto s permoníkem, havířské příběhy Heleny Vambleki Červenkové pro děti

Pokřtili jsme knížku povídkových příběhů pro děti nazvanou "Léto s permoníkem", kterou napsala Helena Vambleki Červenková. Partnery knížky jsou spolek Maryška, město Bohumín a Vanesta. Hudební doprovod křtu obstaral Josef Pinkas.

Helena Vambleki Červenková je členem literárního klubu při spolku Posejdon a působí v bohumínské spolku Maryška. Její knížky si můžete přečíst na Google knihy. Osminásobná babička je aktivní členkou bohumínského Seniorklubu. Knížka „Léto s permoníkem“ vychází za podpory města Bohumín a spolku Maryška.

„Knížku věnuji svým vnoučátkům a všem dětem přeji, aby vždy potkaly pohádkového skřítka, když se jim bude stýskat po mamince,“ řekla Helena Vambleki Červenková.

Léto s permoníkem je plné příběhů o havířích, dolech a jeskyních. Knížka vznikala ve spolupráci s vnukem Heleny Červenkové Matějem, který byl v Bohumíně na prázdninách. Kapitoly nazvané například Pondělní otevírání hory, Největší poklad, Jak Brok zachraňoval tonoucího nebo Fáráme do dolu za permoníky slibují napětí, poznání i zábavu.

Kniha vyšla v malonákladu 250 kusů. Zakoupíte ji za 100 korun v obchůdku U Ježibabky v ul. Studentská.

 
 

 
 
(c) 2016 bohumínský spolek Maryška a Lukáš Kania