Vinnetou a Old Shatterhand se vracejí do Maryšky

Fotograf Ladislav Pekárek a bohumínský spolek Maryška zvou na druhou (rozšířenou) reprízu výstavy věnované legendárním postavám příběhů Karla Maye. Indiánský náčelník Vinnetou a jeho přítel Old Shatterhand se vracejí od 1. září do 30. října. Vernisáž výstavy proběhne v pátek 28. srpna 2020 v 18 hodin v Salonu Maryška na náměstí T. G. Masaryka (vedle kavárny) v Novém Bohumíně.

Po stopách natáčení nesmrtelných filmů z 60. let minulého století se vydal bohumínský fotograf Ladislav Pekárek, velký fanda filmových „mayovek“. „Na výstavě budete moci zhlédnout unikátní snímky z nejkrásnějších míst natáčení slavných májovek, jako je Nugget tsil, neboli Tulove Grede, Rio Pecos, neboli řeka Zrmanja, Národní parky Plitvice, Paklenica, Krka a mnoho dalšího,“ láká autor.

Během vernisáže uvidíte několik video prezentací z míst natáčení, dvě autorovy fotoknihy, rozhovory s českými mayology, rozhovor s filmovým architektem Vladimirem Tadejem a mnoho dalších zajímavostí.

Výstava bude v Salonu Maryška k vidění do 30. října 2020, vždy v úterý a ve čtvrtek od 15 do 18 hodin. Doprovodí ji kostýmové překvapení, o které se postarala kreativní skupina žen „Krojovanky“.

POZVÁNKA - Po stopách Vinnetoua a Old Shatterhanda
vloženo 4. června 2020

 
 

 
 
(c) 2016 bohumínský spolek Maryška a Lukáš Kania