Michaela Franzová a Alena Dorotíková vystavují v Salonu Maryška

Výstava prací, ateliér Hamaka Moravská Ostrava. Olej, akryl, pastel. V Salonu Maryška od 5. října do 11. listopadu, úterý a čtvrtek od 15 do 18 hodin a v době konání kulturních akcí.

Michaela Franzová, malířka, lektorka, ředitelka Ateliéru Hamaka

Kreslení a malování miluji od dětství. V dospělém věku jsem v této zálibě chtěla pokračovat a začala jsem navštěvovat výtvarný spolek pro dospěláky, kde hlavní náplní byla relaxace při malbě. Obnovila jsem svou touhu malovat a ztělesňovat své vnitřní prožitky na papír či plátno. V těchto kurzech jsem zažívala radost z vytvořené práce a pocit sdílení s ostatními výtvarníky. A objevila se má další velká touha, založit svůj vlastní ateliér, kde se budou lidé po večerech scházet, povídat si své životní příběhy a u toho tvořit a relaxovat. K tomu získají znalosti o kreslení a malování, umění jako celku a vyzkouší si různé techniky. Díky této touze vznikl Ateliér Hamaka v centru Moravské Ostravy. V něm se věnuji psychologii malování a učím kurzisty vidět věci takové, jaké jsou a více vnímat krásu kolem sebe. Ateliér Hamaka je pro mne symbolem pohody a relaxace, stejně jako pohupování v houpací síti „hamace“. Tak vzniklo motto našeho ateliéru: „Pohoda, radost, laskavost“. Ve své tvorbě se specializuji na malbu olejem na plátno, kterou ráda doplňuji dynamickým pastelem nebo akrylem.

Alena Dorotíková, kurzistka Ateliéru Hamaka

Všechny formy života pochází z vesmírné inteligence. Když se na toto pole vědomě zaměříš, otevřeš se vesmíru a uvidíš, čím můžeš na své vlastní cestě intuitivně přispět. Ztotožňuji se s těmito slovy Eckharta Tolla - světově známého duchovního učitele a vizionáře.

POZVÁNKA - Michaela Franzová a Alena Dorotíková vystavují v Salonu Maryška
zveřejněno 5. října 2021

 
 

 
 
(c) 2016 bohumínský spolek Maryška a Lukáš Kania