tiskové zprávy

bohumínský spolek MARYŠKA
náměstí T. G. Masaryka 939
e-mail: info@maryska.cz
poštovní adresa:
Šunychelská 56, PSČ 735 81
URL: http://www.maryska.cz

Theo Kabut: Opravdovou krásu ani stáří nezlomí

Světem vedou tajuplné a křivolaké cestičky, jeho zavedly z bohumínského Šunychlu přes Frankfurt až do Maryšky. Bohumínský rodák Theo Kabut vystaví v Salonu Maryška v Novém Bohumíně obrazy, můžete je zde vidět od 26. března do 5. května 2016 (vždy v úterý a ve čtvrtek od 15 do 18 hodin a v době konání dalších akcí).

Theo Kabut se narodil 25. května 1951 v Bohumíně. Už jako malé asi dvouleté dítě se začal projevovat hudebně, muzikou byl časem doslova okouzlený a hudbu dokázal poslouchat dlouhé hodiny. Rodiče chtěli, aby hrál na housle. Přestože se na ně učil hrát tři roky, nakonec plány maminky a tatínka bojkotoval.

"Můj otec, taky mizerný pedagog nějaký čas láteřil, že vidí mou budoucnost v zametání ulic našeho města ale nakonec to vzdal. Teď už mi nikdo nebránil hrát po zakouřených hospodách a oslňovat děvčata u táborových ohňů hrou na kytaru a zpěvem písní. O něco později mně kdosi takzvaně objevil a já se stal, byť jen asi na rok a půl, zpěvákem na koncertním turné v Polsku,“ říká Theo Kabut.

Po ukončení turné se potuloval nějakou dobu v barech, kde působil jako zpívající bubeník. Přibyla rovněž nějaká angažmá v NDR a později i v NSR, odkud dokonce na dvanáct měsíců vyrazil brázdit vody oceánů na luxusním parníku.

Z NSR se do vlasti už nevrátil. Letos je tomu 34 let. Profesionálně už sice léta nehraje, ale hudbu má rád dodnes. Jak už to v životě bývá „všechno, i to negativní má svůj smysl.“ „Mě jedna velmi těžká životní situace přivedla k malování, za což jsem vděčný. A tak, jak mě někteří z vás znají z mého mládí, které bylo ve znamení hudby mě poznáte dnes, jako malíře,“ říká Kabut. Autor žije a bydlí ve Frankfurtu nad Mohanem, má čtyři dcery a tři vnuky. Stále preferuje českou kuchyni a české pivo.

POZVÁNKA - Theo Kabut o sobě: Opravdovou krásu ani stáří nezlomí
pozvánka, vloženo 25. února 2016

Bohumínský spolek Maryška

publikováno: , tisknout stránku, zpět