program Salonu Maryška

21. 5.

Pečujeme o osobu blízkou
Pečovat o blízkého doma. Pokud ano, kdo může pomoci a kde, s čím? Na tyhle otázky odpoví nový cyklus setkání, který inicioval tým Komunitního plánování Bohumína. První beseda s ukázkami polohování proběhne v Salonu Maryška v úterý 21. května od 16:30 hodin. Vstup je zdarma. Pořádá Charita Bohumín.
Nebojte se pečovat o vám blízkou osobu, jak na to poradí cyklus besed

28. 5.

Od závory k Schengenu
V letošním roce si připomínáme 15. výročí vstupu České republiky do Evropské unie. Nejen při příležitosti tohoto výročí připravil Klub vojenské historie Bohumín ve spolupráci se spolkem Maryška a městem Bohumín výstavu „Od závory k Schengenu“. K vidění bude v Salonu Maryška na náměstí T. G. Masaryka od 28. května. Výstava bude přístupná do 27. června 2019, a to každé úterý a každý čtvrtek od 15 do 18 hodin. Informace: Kamila Smigová, tel. 776 577 722.
Jak to bylo a jak to je s hranicemi aneb Od závory k Schengenu

18. 6.

Obličejová jóga pro krásu a vitalitu
Na tváři máme množství svalů, na které zapomínáme. Přitom sval procvičený je pružný, zdravý, plný živin, prostě krásný. Můžeme se naučit procvičovat zásadní svaly tváře, které pak udrží náš mladistvý vzhled. Prevence pokleslých víček, "syslíků" kolem kontur, mimických vrásek a ochabování pleti. Přijďte se seznámit s gymnastikou tváře a naučit se celkem jednoduché cvičení, které pak můžete denně používat a udržovat se krásná a zdravá. Lekci vede Jana Fedorčák van Coppenolle. Cena 150 korun. S sebou zrcátko, tužku a papír. Salon Maryška, úterý 18. června od 18 hodin. Přihlášky na info@maryska.cz nebo tel. 776 577 772.

klub

Kroje v Maryšce
V Salonu Maryška se scházejí členky vlastivědně-etnografického klubu spolku Maryška, které se věnují tradici Bohumínského kroje. Salon Maryška, středa od 15 hodin. Termíny: 24. dubna a 15., 22. a 29. května.
www stránka Krojovanek

 
 

 
 
(c) 2016 bohumínský spolek Maryška a Lukáš Kania