program Salonu Maryška

květen

Křehké světy
Křehké světy. Výstavu obrazů Květy Návratové uvádí spolek Maryška v galerii na náměstí v centru Bohumína. Výstavu si můžete prohlédnout od 9. dubna do 30. května 2024 (úterý, čtvrtek 15:00 – 18:00). Oblíbenou výtvarnou technikou autorky je suchý pastel a hlavně klasické „dětské“ pastelky.
POZVÁNKA: Pastelky v hlavní roli, Květa Návratová vystavuje v Maryšce

květen

Milujeme klobouky
Salon Maryška bude patřit kloboukům. Dobovým i moderním, českým rukodělným výrobkům, které zaujaly ve světě. Nevšední výstavu si nenechte ujít od 9. dubna do konce května, otevřeno vždy v úterý a ve čtvrtek od 15 do 18 hodin a v době konání kulturních akcí.
POZVÁNKA: Klobouky, které okouzlily svět, uvidíte v Maryšce

27. 5.

Snění v znění
Zážitkové relaxační setkání na vlnách tónů a vibračních meditačních nástrojů. Salon Maryška, pondělí 27. května od 17 hodin, rezervace nutná, tel. 777 949 391.
POZVÁNKA: Snění v znění, zážitkové relaxační setkání

knihy

e-knihy spolku Maryška
E-knihy z edice bohumínského spolku Maryška se těší oblibě. Dosud si je stáhlo přes 11 tisíc uživatelů. V nabídce jsou pohádky pro děti, skutečné životní příběhy, poezie i historický román. Čtenářsky nejúspěšnějším titulem je Mimi z Nového Bohumína, skutečný příběh židovské dívky, která přežila holocaust.
Úspěšná edice e-knih z Bohumína pokračuje dalším titulem

klub

Kroje v Maryšce
V Salonu Maryška se scházejí členky vlastivědně-etnografického klubu spolku Maryška, které se věnují tradici Bohumínského kroje. Salon Maryška, středa od 15 hodin. Termíny: zpravidla středa odpoledne.
www stránka Krojovanek

 
 

 
 
(c) 2016 bohumínský spolek Maryška a Lukáš Kania