program Salonu Maryška

podzim

Kurz djembování pro dospělé začátečníky
Naučíte se techniku hry na bubny djembe. Zažijete radost, odpočinek a podporu kruhu bez hodnocení. Kapacita je již naplněná. Kurz probíhá od října do prosince, vždy v pondělí od 17 hodin.
Pozvánka na "Kurz djembování pro dospělé začátečníky"

listopad

Jina: Našlapuj zlehka
Snový a nenapravitelný romantický pohled na svět prozrazuje dílo Jany Vohníkové, která tvoří pod pseudonymem Jina. Nevyčerpatelným zdrojem inspirace je pro autorku příroda, kterou ráda obohacuje o prvek ornamentu. Obrazy doprovázejí verše coby intimní zpověď o láskách, smutcích i radostech mladé ženy. Výstavu zahájíme v Salonu Maryška vernisáží v sobotu 1. října od 16 hodin. Výstava bude následně k vidění vždy v úterý a ve čtvrtek od 15 do 18 hodin až do 29. listopadu a v době konání dalších kulturních akcí. Informace: Kamila Smigová, tel. 776 577 722.
Pozvánka na výstavu "Jina: Našlapuj zlehka"

prosinec

Dávno, dávno tomu je - Vánoce zavoněly do svátečního pokoje
Dávno, dávno tomu je - Vánoce zavoněly do svátečního pokoje … Až půjdete kolem Salonu Maryška, mrkněte do výlohy. Krojovanky vytáhly své další vánoční eso z rukávu. Tentokrát máme ve výloze rovnou pokojíček a v něm hračky našich rodičů, prarodičů, praprarodičů. Informace: Kamila Smigová, tel. 776 577 722.
Sváteční výloha Salonu Maryška s pokojíčkem a retro hračkam

6. 12.

Škola – místo, kde se tvoří budoucnost
S originálním záměrem přišla Benešova základní škola společně s Mateřskou školou FIT. Fotografka v nich zachytila autenticitu prostředí, sociální kontakty mezi dětmi a jejich přirozené projevy v době, kdy tráví svůj čas ve škole. Vznikla tak série dvaceti originálních snímků, jejichž velkoformátová podoba bude k vidění v salonu Maryška na náměstí T. G. Masaryka. Vernisáž výstavy s názvem »Škola – místo, kde se tvoří budoucnost« je naplánována na úterý 6. prosince, expozice bude k vidění po dobu 14 dnů od zahájení. V dopoledních hodinách si ji prohlédnou žáci, vždy v úterý a ve čtvrtek od 15 do 18 hodin a v době konání kulturních akcí je přístupná veřejnosti.

16. 12.

Barvy podzimu
ZMĚNA TERMÍNU!!! Koncert, původně plánovaný na 18. listopadu, uvedeme v pátek 16. prosince od 17:30 hodin. Akci přesouváme z důvodu onemocnění protagonistů, děkujeme za pochopení.
Oblíbená učitelka operního zpěvu Nina Kriutchková, její studenti a absolventi znovu na pódiu Salonu Maryška. Vstupné dobrovolné. Informace: Kamila Smigová, tel. 776 577 722.
Barvy podzimu: koncert studentů učitelky operního zpěvu Niny Kriutchkové

knihy

e-knihy spolku Maryška
E-knihy z edice bohumínského spolku Maryška se těší oblibě. Dosud si je stáhlo přes 11 tisíc uživatelů. V nabídce jsou pohádky pro děti, skutečné životní příběhy, poezie i historický román. Čtenářsky nejúspěšnějším titulem je Mimi z Nového Bohumína, skutečný příběh židovské dívky, která přežila holocaust.
Úspěšná edice e-knih z Bohumína pokračuje dalším titulem

klub

Kroje v Maryšce
V Salonu Maryška se scházejí členky vlastivědně-etnografického klubu spolku Maryška, které se věnují tradici Bohumínského kroje. Salon Maryška, středa od 15 hodin. Termíny: dle individuální domluvy.
www stránka Krojovanek

 
 

 
 
(c) 2016 bohumínský spolek Maryška a Lukáš Kania