program Salonu Maryška

červen

Bunkry - němí strážci hranic
Výstava návštěvníky seznamuje s československým pohraničním opevněním v širším kulturněhistorickém kontextu. Nastiňuje důvody výstavby opevnění, přináší základní poznatky o těžkém i lehkém opevnění, představuje opevnění na Bohumínsku a přibližuje jeho osudy po roce 1938. Zároveň se návštěvník seznámí s běžným životem v meziválečném Československu. Salon Maryška do 10. července, vždy v úterý a ve čtvrtek od 15 do 18 hodin. Klub vojenské historie Bohumín, spolek Maryška, město Bohumín.
Bunkry - němí strážci hranic (Republika slaví narozeniny)
Dvě osmičková výročí připomene výstava věnovaná bunkrům

úterý

Společná paměť Bohumína
Zveme vás, Bohumíňáci všech generací, ke zdokumentování vašich vzpomínek a vzpomínek vašich rodičů a prarodičů na život na Bohumínsku v letech dávno i nedávno minulých. Oslavme 100. vzniku Československa společně. Každé úterý od 15 do 17 hodin (mimo letních prázdnin) do 31. 10. 2018.
Vzpomínky skládáme do zajímavé mozaiky, zapojte se také - podrobnosti

klub

Kroje v Maryšce
V Salonu Maryška se scházejí členky vlastivědně-etnografického klubu spolku Maryška, které se věnují tradici Bohumínského kroje. Salon Maryška, středa od 15 hodin. Termíny: 30. května a 6., 13., 27. června.
www stránka Krojovanek

8. 7.

T. G. Masaryk znovu v Bohumíně
V historickém voze, za veselého vítání dam v krojích a zpěvu Ach synku, synku zavítá opět po 88 letech do Bohumína první prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Město chystá oslavy 100. výročí vzniku Československa. Jednodenní akce s působivými kostýmy a bohatým programem pro veřejnost vypukne v centru města v neděli 8. července v 17 hodin. Přijdou Krojovanky z Maryšky a od 17 do 19 hodin můžete v Salonu navštívit prvorepublikovou výstavu "Bunkry - němí strážci hranic".
Tatíček Masaryk znovu v Bohumíně, téměř na den přesně po 88 letech

24. 8.

Výprava 2018
Navažské flétny, obří gongy, australská didgeridoo. Čech, Angličan, Američan a Australanka – unikátní mezinárodní kulturní událost v kostele ve Starém Bohumíně. Performance v pátek 24. srpna od 20 hodin v kostele Narození Panny Marie. Vstupenky budou v prodeji v den konání v místě koncertu (hodinu před začátkem).
Navažské flétny, obří gongy, australská didgeridoo znovu v Bohumíně

 
 

 
 
(c) 2016 bohumínský spolek Maryška a Lukáš Kania