spolkové info | logo spolku | o nás

členové spolku

Kamila Smigová, předsedkyně spolku
tel. 776 577 722
e-mail smigova.kamila@seznam.cz

Táňa Kaizarová, místopředseda
tel. 725 106 663
e-mail tana.kaizarova@gmail.com

členové výboru spolku:
Kamila Smigová, Taťana Kaizarová, Květuše Mlynkecová
statutárním orgánem je předseda spolku

revizor spolku:
Karin Klusová, kklusova@seznam.cz


čestní členové

Ing. Martina Steinová, PhD.

Usměvavá, přátelská, talentovaná - zkrátka a dobře báječná ženská. Taková byla Ing. Martina Steinová, PhD., která nás opustila po těžké nemoci v úterý 10. července 2012 ve věku 47 let. Martina patřila k nejoblíbenějším členům občanského sdružení Maryška. Spolu s manželem Pavlem a synem Pavlem byli Maryšce vždy oporou. Martina byla sluníčko, které prosvěcovalo naše sdružení od jeho samotného počátku. Byla první výraznou osobností, která v Bohumíně předvedla břišní tanec - velmi ho milovala. Později si našla cestu k španělskému flamencu a celý život jí vydržela záliba v ručních pracích, o níž jsme se mohli opakovaně přesvědčit v Salonu Maryška a na našich festivalech. Marti, moc nám chybíš. Ing. Martina Steinová, PhD., je čestnou členkou spolku Maryška.

Milan Smiga

Po dlouhé těžké nemoci nás v pátek 22. března 2013 navždy opustil člen našeho občanského sdružení, výborný přítel a kamarád do nepohody, pan Milan Smiga. Jeho srdíčko dotlouklo ve věku 61 let. Milan Smiga byl společně se svou ženou Kamilou a jejich přáteli zakládajícím členem občanského sdružení Maryška. Vystupoval na autorských večerech a později, když Maryška získala své sídlo na náměstí T. G. Masaryka, se ujal jejího technického zázemí a všeho s tím spojeného, stal se našim logistikem. Svět techniky mu byl blízký, žádný z ročníků festivalu Léto-kruhy a Maryškova Salonu se neobešel bez jeho bezmezného nasazení pro dobrou věc. S Milanem Smigou navždy odešel jeden z výrazných střípků, které dohromady v Bohumíně tvoří pestrou mozaiku v podobě spolku Maryška. Milan Smiga je jeho čestným členem.

Marie Metznerová

Ve věku 71 let nás 1. března 2016 navždy opustila členka našeho vlastivědně-etnografického klubu paní Marie Metznerová. Přišli jsme o velmi milou, pracovitou, ochotnou, kamarádskou, nápaditou a lidskou přítelkyni, která nám bude už navždy chybět. Marie Metznerová byla vyučenou pánskou krejčovou, která svou odborností a precizností velkou měrou přispěla k naší snaze o obnovení Bohumínského kroje. Byla milá, usměvavá, ochotná, měla moc ráda děti i zvířata, myslela na ostatní a na setkání členek klubu nosila vždy něco dobrého na zub, protože ráda pekla. Psát o naší Marušce „byla“ je pro nás velmi těžké a bude nám moc chybět. Její srdíčko, které bylo tak velké a rozdalo tolik lásky a radosti, dotlouklo v úterý 1. března 2016. Maruško, v myslích jsi stále s námi.

Anička Anapurna Balcárková

Ráno vstala a zacvičila si jógu. Byl to její každodenní rituál, skoro 40 let. Anička Anapurna Balcárková z Bohumína našla v józe nový smysl života a životní filozofii, my v Aničce našli skvělou ženu, kamarádku a přítelkyni, na kterou nezapomeneme. Filozofii Anička předávala dalším lidem jako cvičitelka. Když viděla, jak se starší a nemocní lidé při cvičení trápí, rozhodla se, že jim vymyslí program na míru. Inspirací se jí stala obyčejná židle, s jejíž pomocí zvládají vybrané prvky jógy nejen senioři. Jóga na židlích se stala v Česku velmi populární, jen v Bohumíně ji lidé pod vedením Aničky cvičili déle jak deset let. Anička Anapurna Balcárková nás navždy opustila 8. července 2017.

 
 

 
 
(c) 2016 bohumínský spolek Maryška a Lukáš Kania