Příběhy malé Magdy

Bohumínskému spolku Maryška se povedla velká věc, vydáváme unikátní česko-polskou ilustrovanou knížku pro děti OPOWIEŚCI MAGDUSI - PŘÍBĚHY MALÉ MAGDY. Hlavním partnerem projektu je město Bohumín.

komu malá Magda vypráví?

Kniha je určena čtenářům od 5 - 10 let, ale jistě potěší i mladší děti a dospělé. Výhodou dvojjazyčné prezentace textu je, že se jím mohou potěšit uživatelé či milovníci polského jazyka v ČR a také zájemci o český jazyk v Polsku, třeba studenti bohemistiky a u nás zase studenti polonistiky. Příběhy jsou dosti originální, neboť vznikaly na základě autentického vyprávění malé holčičky a zrcadlí tak barvitý svět dětské fantazie. Obrázky Wiery Kalinowské doplňují místy tajemnou, ale i hravou a milou atmosféru.

TIP: sleduj Magdu aktuálně na facebooku
sociální profil knížky

knižní rodiče

Knihu vydal bohumínský spolek Maryška, se kterým všechny výše zmíněné autorky už nejednou spolupracovaly. Alena Mrázová v Salonu Maryška po mnoho let pravidelně představuje své knihy a překlady, Edyta Ślączka – Poskrobko tam četla úryvky z knihy „Przekaz Elfi Nitche“ v r. 2014, Wiera Wanda Kalinowska v r. 2016 vystavovala své obrazy (výstava pastelů „Nitky osudu“, Starý i Nový Bohumín) a vedla výtvarné kurzy (Pastelohraní, Starý Bohumín 2016). Všechny umělkyně spojuje také v členství či spolupráce s uměleckou skupinou ZŁOTA LINIA.

spolupracovali

Na česko-polském projektu se podíleli básnířka a spisovatelka Edyta Ślączka – Poskrobko z Białegostoku (Białystok ), malířka Wiera Wanda Kalinowska ze Lvova, spisovatelka a překladatelka Alena Mrázová z Prahy, vydavatel Leonard Fulneczek - Oficyna HALEGG, Krzyżanowice, grafik Oleksii Rybakow ze Lvova a korektorky Naděžda Petrovičová z Prahy a Beata Flaga z Rzeszowa (Rzeszów). Kooridnátorem projektu je Kamila Smigová (Bohumín).

kde knížku zakoupíte?

Kniha bude poprvé představena ve Starém Bohumíně, dne 20. 9. 2017 v 17 hodin v sále Hotelu Pod Zeleným dubem, nám. Svobody 37, Starý Bohumín, dále jsou naplánována autorská čtení ve školách i školkách v Polsku i v Česku. Děkujeme za přízeň všem zájemcům. Nyní je kniha k dostání v Maryšce, nám. T. G. Masaryka 939, 73581 Bohumín, Nový Bohumín. Cena knihy je 250 korun (40 zlotých).

Velké poděkování patří sponzorům: městu Bohumín, Hotelu a restauraci Pod Zeleným dubem, paní Marzeně Krajewské a mediálním partnerům Domu dětí a mládeže Fontana a videostudiu TV Marko.

VIDEO: Studio B s Alenou Mrázovou o Příbězích malé Magdy
TIK Bohumín, 30. září 2017

VIDEO: Česko-polská kniha pro děti (Příběhy malé Magdy)
TIK Bohumín, 23. září 2017

Malá Magda (Magdusia) mezi dětmi
22. září 2017

FOTO: Křest dětské knížky Příběhy malé Magdy / Opowieści Magdusi
20. září 2017

Dvojjazyčná kniha příběhů osloví děti v Česku i v Polsku
zveřejněno 16. září 2017

Pozvánka na křest nové česko-polské knížky "Příběhy malé Magdy"
zveřejněno 15. srpna 2017

 
 

 
 
(c) 2016 bohumínský spolek Maryška a Lukáš Kania